Tulačka ck poznávací zájezdy

COLDITZ, KRIEBSTEIN

kufr pdf

Termín:05.10. (So) - 05.10. (So) 2019

změnit termín

Délka pobytu:1 den

ID hotelu:460209

Doprava:Autobus

Odletové místo:Dle programu

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 700 Kč

Program

COLDITZ, KRIEBSTEIN

Ve Druhé světové válce sloužil zámek Colditz jako zajatecký tábor pro spojenecké důstojníky. Díky své poloze na strmě spadající skále, která byla nasvícena reflektory a zajištěna ostnatým drátem a hlídkami, byl zámek považován za vězení, ze kterého nelze uniknout. Navzdory relativně pohodlnému každodennímu životu se sportem a divadlem, hudbou a výukou jazyků bylo zdokumentováno přibližně 300 pokusů o útěk. 30 úspěšných pokusů se dnes řadí k legendám vojenské historie. Díky knize bývalého britského zajatce Peta Reida a stejnojmennému filmu »The Colditz Story« se zámek stal známým po celém světě. Návštěvníci stále znovu obdivují staré hradby se svými mocnými věžemi, knížecí palác, renesanční portál kostela sv. Trojice, věž s vlašskou bání a starý kamenný most, který tvoří působivou kulisu.

Středověký hrad Kriebstein leží ve středním Sasku přímo v centru trojúhelníku měst Drážďany-Chemnitz-Lipsko a je oblíbeným výletním cílem. Nejkrásnější rytířský hrad v Sasku, uzavřený, zcela zachovalý a kompletně zrestaurovaný stavební komplex z období pozdní gotiky se tyčí na strmé skále nad říčkou Zschopau. Objevte během své návštěvy 600letou historii hradu Kriebstein a můžete se cítit jako přeneseni zpět do středověku.
Jádro hradu Kriebstein tvoří muzeum s rozsáhlou trvalou výstavou a střídajícími se zvláštními výstavami. Magnetem pro návštěvníky jsou dnes prohlídka monumentální obytné věže od nejhlubšího sklepení až po ze středověku pocházejících historických podstřešních pater, hradní kaple se vzácnými malbami, pocházejícími přibližně z roku 1410, interiéry s nábytkem rodu von Arnim a také hradní studna. Nejrůznější slavnostní sály hradu jsou k dispozici pro svatby, rodinné a firemní oslavy a také akce všeho druhu. Útulná hradní hospoda »U hladové věže« vás zve na oběd, šálek kávy nebo malé občerstvení.

Termín: 5.10.2019      Cena / osobu: 700,-

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, průvodce

Možné příplatky: cestovní pojištění VZP.

Doporučená částka na vstupy: 30 EU

 

COLDITZ, KRIEBSTEIN

destinace: Německo, Colditz, Kriebstein, Německo

termín:05.10. (So) - 05.10. (So) 2019 (1 den) | změnit termín

doprava: Autobus / Dle programu

strava: Bez stravy

COLDITZ, KRIEBSTEIN
Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
Žádný700 Kč0 Kč
Asistence pro případ nekorektně proběhlých letů
Předplacená služba Letový asistent ClaimCloud Vám zajistí asistenční služby pro případy zpoždění letu, zmeškání návazného letu, zrušení letu, odepření nástupu či zpoždění, poškození nebo ztráta zavazadel. V rámci těchto služeb můžete získat až 1220 EUR dle typu problému na základě nařízení (ES) č. 261/2004 či Montrealské úmluvy. Asistenční služby jsou následně zcela zdarma.
PopisCenaPočet
0 Kč
99 Kč
249 Kč
Objednáním služby vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...